[Counter-Box id="1"]

Koniec bezkarności dobrej zmiany?

Komornik zajął 50 tys. złotych na koncie pracującego w państwowym Polskim Radiu Witolda Gadowskiego. Pieniądze przekazano na Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To efekt wyroku za zniesławienie jakiego Gadowski dopuścił się w 2016 roku.

Reklamy

Publicysta jest synem oficera Franciszka Gadowskiego, który służył w korpusie WSW. Karierę w Ludowym Wojsku Polskim zakończył w stopniu kapitana, służąc w Wojskach Ochrony Pogranicza. Zwolniony został w 1978 roku na podstawie orzeczenia GWKL stwierdzającego niezdolność do służby zawodowej. Kapitan Gadowski był też członkiem PZPR.

Syn oficera WSW zrobił zawrotną karierę po 1989 roku – był m.in. rzecznikiem prasowym miasta Krakowa i gwiazdą TVN. Później związał się z formacją Jarosława Kaczyńskiego, a po wygranych przez PiS wyborach dostał audycję w państwowym radiu i objął funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Źródło: Press

Poprzedni artykułSfałszowane podpisy pod listami poparcia PiS. Gdzie to rzekome poparcie?
Następny artykułPotężna demonstracja rodziców i nauczycieli przeciwko Annie Zalewskiej. Dość niszczenia przyszłości polskich dzieci