[Counter-Box id="1"]

PSL coraz lepiej radzi sobie przed wyborami samorządowymi. Po błyskawicznej kontrze w lubelskim, przyszedł czas na dalsze pokazywanie programu. Konkretne, bardzo ciekawe pomysły dla Małych Ojczyzn, w tym emerytura bez podatku i lepsza, bardziej przyjazna szkoła dla uczniów ludowcy zaprezentowali na konwencji w województwie świętokrzyskim. Nie zabrakło też niespodzianek, w tym licznika kłamstw Mateusza Morawieckiego.

“Te wybory samorządowe to zderzenie dwóch wizji Polski: naszej, zdecentralizowanej, zarządzanej wspólnie z lokalnymi społecznościami i ich, z rozporządzeniami wydawanymi z jednej ulicy w Warszawie. Gdy jedni skręcają ostro w prawo, inni w lewo, PSL idzie swoją drogą pozostając jedyną formacją w centrum sceny politycznej. Ciepły posiłek dla każdego ucznia, ograniczenie liczebności klas do 20 uczniów i lekki etornister to nasz #PaktDlaEdukacji” – mówił prezes ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz, prezentując kolejne pomysły ludowców.

Reklamy

Nie mogło też zabraknąć odniesienia się do kłamstw premiera Morawieckiego. Kosiniak-Kamysz przypomniał, że wzywa premiera na merytoryczną debatę i zarzucił premierowi tchórzostwo. “Morawiecki dziś wyznaje miłość samorządom, a przez trzy lata poniewierał nimi ograniczając ich kompetencję i finansowanie. Premier opowiada głupoty, że samorządowcy nie budują dróg. To rząd PiS zmniejszył finansowanie budowy, przebudowy i remontów dróg lokalnych w świętokrzyskim o 25 mln na 2017 i 2018. Morawiecki kłamie!” – dodał prezes PSL.

PSL wyrasta dzisiaj na najbardziej innowacyjną partię w Polsce. Żaden z politycznych konkurentów nie ma programu, w którym tak wiele miejsca poświęcono by przyszłości kraju, budowaniu wspólnoty, rozwijaniu predyspozycji dzieci i młodzieży czy polepszeniu losu seniorów. Połączenie tradycji i nowoczesności to w rozumieniu ludowców najlepsza droga budowania Polski, w której ludzie mogą godnie zarabiać, pracować bez strachu i obaw, rozwijać się oraz inwestować.

Gospodarzem konwencji był najmłodszy marszałek w Polsce, Adam Jarubas. Z sukcesem realizuje on wiele programów wsparcia dla dzieci i młodzieży, wykorzystujących środki unijne.

Poprzedni artykułSkąd w nich tyle agresji i nienawiści? Kolejny sympatyk PiS dopuszcza się rękoczynów
Następny artykułPaństwo PiS jak Królestwo Kongresowe? Rosja zarabia na Polsce miliony