Kolejni właściciele sklepów Żabka wygrywają procesy sądowe, wytaczane im przez inspekcje pracy. Właściciele powołują się na umowy o świadczenie usług pocztowych, zawarte z Pocztą Polską. Ustawa o zakazie handlu, wprowadzona przez PiS, dopuszcza otwarcie sklepu w niedzielę o ile świadczy takie usługi. Swoje oburzenie tym faktem wyraził Janusz Śniadek, poseł PiS. Tymczasem Żabki w wielu miejscowościach są jedynym miejscem, gdzie w niedzielę można zrobić jakiekolwiek zakupy.

Janusz Śniadek wykazuje się niebywałą hipokryzją. Atakuje polskich drobnych przedsiębiorców, jednocześnie dodając, że nie wyobraża sobie zakazu handlu na stacjach benzynowych. W ten sposób dba o interes państwowych gigantów, takich jak Orlen,  Lotos ale również BP, Shell czy Circle-K. Zakupy na stacjach benzynowych są też bardzo drogie.

Mamy nadzieję, że pomysły Śniadka ograniczą się do wykrzykiwania jaki to polski drobny handel jest zły, bo zamknięcie sklepów na dobre w niedzielę będzie oznaczać problemy wielu przedsiębiorców. Negatywne strony zakazu handlu są bowiem bardzo dokuczliwe i odciskają swoje piętno na gospodarce oraz życiu milionów ludzi.

Reklamy

Ale co o tym może wiedzieć Śniadek?

źródło: Money.pl

Poprzedni artykułKogo wyście wybrali do izby dyscyplinarnej Sądu Najwyższego? Tajemnica Pawła Zuberta
Następny artykułWielka wpadka Morawieckiego na Pomorzu. Obiecał dworzec, ale ten już stoi