Wybory samorządowe to okazja do zaprezentowania lokalnego społeczności swoich pomysłów na miasto i wzięcie udziału w uczciwej walce wyborczej. Ale nie zawsze jest to pojedynek fair, o czym mogli przekonać się czytelnicy serwisu ePoznan.pl. W zamieszczonej tam sondzie niespodziewaną przewagę zdobył kandydat PiS. Problem w tym, że jak napisał redaktor portalu “zdecydowana większość głosów oddanych w cytowanej sondzie, to głosy oddane w wyniku obejścia naszych zabezpieczeń […] głosy oddane w nieuczciwy sposób działały pozytywnie także na wynik Pana poparcia – głosów Pana popierających było więcej niż news ten miał łącznie czytelników.”

Kandydat był tak pewny swego, że chwalił się wynikiem na swoim profilu. Jednak jak widać z powyższego, szybko okazało się, że jest to oszustwo. Czy samego kandydata lub osób go wspierających? Tego nie wiadomo. Ale same metody są godne potępienia. Nie takich zachowań oczekują wyborcy.

Reklamy

fot. Facebook

Poprzedni artykułJest kolejny pozew przeciwko członkowi rządu. Minister Gróbarczyk pod sąd za wypowiedzi o Mierzei Wiślanej
Następny artykułZ San Escobar do Łowicza. Waszczykowski dostał karę od Kaczyńskiego?