Wyrok na premiera.

„Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej” – plansza z oświadczeniem tej treści pojawiła się w czwartek, przed wieczornym wydaniem „Faktów” TVN.

Reklamy

Sędzia Paulina Asłanowicz, której wyrok musiał wykonać premier PiS w uzasadnieniu swojej decyzji stwierdziła, iż Sąd Apelacyjny doszedł do przekonania, że pierwsza część  wypowiedzi Morawieckiego (dotyczącej tego, że nie było dróg i mostów) ma charakter retoryczny, takiej hiperboli, ale „należy ją czytać w połączeniu z drugą częścią tej wypowiedzi, w której zawarte zostało stwierdzenie, że przez osiem lat wydali 5 mld zł na drogi lokalne, tj. tyle, ile my wydajemy w ciągu jednego roku, do półtora roku”.

Źródło: NaTemat

Poprzedni artykułRządowa telewizja cenzuruje policjantów? „Błąd techniczny”
Następny artykuł„Wysportowany Niemiec, który trenował pałowanie na głowach Polaków”. Poseł PiS pozwany w trybie wyborczym