[Counter-Box id="1"]

Profesor Leszek Balcerowicz bardzo krytycznie ocenia rządy PiS. W wywiadzie radiowym oskarżył ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego o tworzenie dyktatury oraz oszukiwanie Komisji Europejskiej. Nie ma co ukrywać, że to bardzo trafna diagnoza.

“Polska w sposób drastyczny gwałciła normy polskiej konstytucji, która mówi o niezależności wymiaru sprawiedliwości, gwałciła też normy europejskie. Oszukiwała Komisję Europejską, bo to, co Morawiecki nazywa dialogiem, było oszukiwaniem w stylu sowieckim” – mówił Balcerowicz. Powiedział też, że Polska jest krajem rządzonym przez “barbarzyńców, którzy gwałcą normy cywilizacji Zachodu, ponieważ nie ma nic gorszego, niż próba upartyjnienia wymiaru sprawiedliwości”.

Reklamy

Ocena profesora Balcerowicza, chociaż wyjątkowo surowa, jest jednak zgodna z tym, co na temat PiS sądzi wielu Polaków. Nasz kraj jeszcze nigdy, po 1989 roku, nie był w tak złej sytuacji międzynarodowej jak też jeszcze nigdy nie był tak głęboko podzielony.

Podziały, które tworzy PiS, biegną wzdłuż linii, którą tworzy obóz, który chce by Polska była krajem bogatym, silna siłą i dostatkiem swoich obywateli, żeby tworzyła warunki do pracy a rozwoju a Polską biedy i bylejakości, gdzie o wszystkim decyduje wszechmocny pisowski urzędnik.

 

Poprzedni artykułPiS to jednak stan umysłu. Szokujący wpis Ewy Stankiewicz-Jorgenson o Tusku i Dudzie.
Następny artykułProtest policjantów 2 października. Chcą godnych warunków płacy i przejścia na emeryturę