Od niedawna pasażerowie lądujący na lotnisku Chopina w Warszawie mogą ze zdziwieniem wysłuchiwać kuriozalnego komunikatu, dotyczącego … wiz do USA. Otóż są informowani o tym, że zniesienie wiz do USA jest uzależnione od procentowego współczynnika odrzuceń wniosków i jeśli wniosków o wizy będzie więcej, to z matematyki wynika, że Stany Zjednoczone mogą znieść wymóg wizowy dla Polaków.

W całej tej sprawie nie ma jednak nic zabawnego. Wygląda bowiem na to, że za pieniądze państwowej firmy prowadzona jest polityczna kampania, mająca prawdopodobnie na celu zminimalizować skutki porażki polityki PiS wobec USA. Najpierw fatalna ustawa Jakiego, która spowodowała zamrożenie kontaktów z prezydentem Stanów Zjednoczonych a później fatalna wizyta Andrzeja Dudy. 

Reklamy

PiS wprowadził politykę do wielu spółek skarbu państwa, nie tylko w postaci swoich przedstawicieli na wysoko płatnych stołkach. Teraz pasażerowie LOT, pasażerowie PKP, klienci stacji Orlen czy Lotos co rusz napotykają na ślady ideologicznych lub politycznych działań i propagandy sukcesu. Jednak mimo tego samoloty i pociągi mają niekiedy ogromne opóźnienia a cena paliwa idzie w górę. 

Gdzie te rzekome sukcesy? 

Poprzedni artykułCzy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że PiS jest partią antyunijną? Oto dowód
Następny artykułHorrendalne koszty 500 plus a efektów nie widać. Program nie działa?