Czego boi się komisja weryfikacyjna?

– Wzywamy premiera do dymisji Patryka Jakiego z funkcji szefa komisji weryfikacyjnej w związku z brakiem przesłuchania b. wiceszefa BGN Jakuba R. – oświadczyli posłowie opozycji.

Reklamy

Apel opozycji to pokłosie nowych faktów ws. afery reprywatyzacyjnej z udziałem ludzi związanych z PiS w Warszawie. Jak ujawnił TVN 24 według prokuratury nie ma przeszkód by komisja Patryka Jakiego przesłuchała kolegę szefów służb Jakuba R., byłego wiceszefa Biura Gospodarki Nieruchomościami, który trafił do ratusza za pierwszych rządów PiS.

Opozycja wielokrotnie wzywała szefa komisji weryfikacyjnej – Patryka Jakiego, kandydata PiS na prezydenta Warszawy – do jawnego przesłuchania R. – Mówiliśmy, że jest dziwne, że osoba, która ma najwięcej wiedzy o tym, co działo się w reprywatyzacji warszawskiej, nie jest przesłuchiwana. Jest niejako chroniona przez komisję weryfikacyjną tak, aby opinia publiczna nie mogła dowiedzieć się tego, co ma do powiedzenia – ocenił poseł Marcin Kierwiński.

– Wczoraj z materiału (…) TVN24 dowiedzieliśmy się nowych faktów. Dowiedzieliśmy się, że pan minister Jaki nie mówi prawdy w tym zakresie. Dowiedzieliśmy się, że pan minister Jaki twierdzi, że pan Jakub R. nie może być przesłuchany, bo nie pozwala na to prokuratura, podczas gdy prokuratura mówi, że nie ma do tego żadnych przeciwskazań – dodał.

Źródło: Gazeta Prawna

Poprzedni artykułJerzy Urban na premierze filmu „Kler”: Ja nie jestem antyklerykalny
Następny artykułAgent SB i dziennikarz „Gazety Polskiej”. Media w szoku po programie TVP