Czuchnowski kontra Sakiewicz.

– Gdy „Gazetą Polską” kierował jej założyciel, Piotr Wierzbicki (…) odkrywa, że Sakiewicz okrada redakcję: dogadał się drukarzem. Drukowano na tanim papierze, a faktury były na droższy. Kasą dzielili się po połowie. (…) Wierzbicki zarzucił też Sakiewiczowi, że jako szef działu bierze pieniądze za „teksty sponsorowane” i nie oznacza ich jako reklamy. Efekt: Sakiewicz organizuje przewrót i przejmuje „Gazetę Polską”. Tak zaczyna rosnąć jego „imperium” – ujawnił dziennikarz śledczy Wojciech Czuchnowski.

Reklamy

Sprawa dotyczy sytuacji sprzed wyborów parlamentarnych w 2005 roku, gdy wówczas konserwatywno-liberalny tygodnik, w dziwnych okolicznościach wpadł w ręce faworyzującego PiS Tomasza Sakiewicza.

Czuchnowski ujawnił również informacje nt. wartego ponad 2 mln złotych mieszkania, które kupił sobie naczelny „Gazety Polskiej” w Krakowie.

– Kasę z państwowych spółek bierzesz. A ludziom nie płacisz… – stwierdził dziennikarz, nawiązując do dramatycznej sytuacji w „Gazecie Polskiej Codziennie”, której autorzy od miesięcy nie dostają należnych im pieniędzy.

Źródło: Twitter

Poprzedni artykułKompromitacja Morawieckiego w Poznaniu. Chce niemieckiego baurea na prezydenta miasta?
Następny artykułDramat posła PiS. Został potraktowany jak zwykły Polak