Afera taśmowa obciąża Morawieckiego? W tle zakup nieruchomości na podstawione osoby

Morawiecki

Gdzie są taśmy z nagraniami Mateusza Morawieckiego, który jak sam przyznał, wielokrotnie bywał w restauracji Sowa i Przyjaciele? Według portalu Onet.pl, skazani w aferze kelnerzy obciążyli w swoich zeznaniach premiera. Szokujące jest to, że prokuratura do dzisiaj nie podjęła tego wątku.

W zeznaniach kelnerów czytamy: “to było nagranie Morawieckiego z jakimś mężczyzną. Ja nie znam tego mężczyzny, w tej rozmowie brały udział tylko tych dwóch mężczyzn […] Rozmawiali o zakupie budynków pod inwestycje i mieli tam wynajmować pod jakieś biznesy ale dokładnie nie pamiętam. Rozmawiali że dokumenty mają być sporządzone na jakąś osobę. Rozmawiali, że będą mieli te, że oni będą mieli te lokale zakupione na inne osoby, że na inne osoby będą wystawione dokumenty. Nie pamiętam czy w tej rozmowie była mowa o pożyczkach i kredytach na słupy. Oni rozmawiali o tym że będą kupować nieruchomości na podstawione osoby.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Morawiecki był w owym czasie prezesem banku BZ WBK. Jeśli zeznania kelnerów są zgodne z prawdą, a nie mamy powodu, żeby im nie wierzyć, bo inne zeznania są logiczne, spójne i bardzo często się uzupełniają, możemy mieć do czynienia z największą aferą 2018 roku.

Komentatorzy polityczni zwracają uwagę, że w przypadku ujawnienia taśm z nagraniami kompromitującymi Morawieckiego może dojść do upadku rządu i rozwiązania Sejmu oraz przyspieszonych wyborów parlamentarnych.

Afera taśmowa wraca więc w niespodziewanym i trudnym dla PiS momencie. Dwa tygodnie przed wyborami samorządowymi to ogromny cios w całe środowisko władzy i samego premiera, na którym do tej pory opierano kampanię. Zaufanie wyborców, cały czas malejące, może teraz spadać w błyskawicznym tempie.

Tymczasem już pojutrze do księgarń ma trafić książka Bartłomieja Sienkiewicza “Państwo teoretyczne”, w której ujawnia on kulisy afery taśmowej i zaniechania rządu w tej sprawie. Pierwsze fragmenty, ujawnione już przez media, są sensacyjne. Przed premierem Morawieckim bardzo trudne chwile.

źródło: Onet.pl