Mateusz Morawiecki znowu będzie musiał się tłumaczyć ze swoich wypowiedzi. Jak bowiem sprawdzili dziennikarze Faktu, w ostatnim roku rządów PSL i PO na drogi lokalne wydano ponad miliard złotych. Gdy do władzy doszedł PiS, udało mu się wydać zaledwie 794 miliony złotych. W kolejnym roku niewiele więcej. Wygląda więc na to, że hasło “dotrzymujemy słowa” trzeba zastąpić dużo bardziej prawdziwym “Kłamiemy jak z nut”.

Po raz kolejny okazuje się, że zapowiedzi i prezentacje w Power Point to jedno a realizacja to zupełnie coś innego. Tak jakby rząd miał polityczną schizofrenię i poza zapowiedziami nie potrafi zbyt wiele zrobić, by zrealizować stawiany przed nim cel. A przecież drogi lokalne to nie wszystko!

Polska jest w ogonie Europy jeśli chodzi o ilość dróg i autostrad a te, które zbudowano, są już niewystarczające dla aktualnego natężenia ruchu. Tymczasem rząd nie ma nawet planów budowy nowych autostrad, nie mówiąc o zabezpieczeniu środków na ten cel. Polscy kierowcy pilnie potrzebują sieci dróg łączącej najważniejsze części kraju, zbudowanej na wzór krajów zachodnich.

Reklamy

Źródło: Fakt

Poprzedni artykułNie można pozwolić na to, żeby społeczeństwo miało wiedzieć, że my kłamiemy. Szokujące słowa Jarosława Kaczyńskiego
Następny artykułAfera taśmowa obciąża Morawieckiego? W tle zakup nieruchomości na podstawione osoby