Rząd PiS znany jest z szumnych zapowiedzi a później bardzo cichego nic nie robienia. Świetnym przykładem takiego działania może być walka ze smogiem. Mieliśmy już pakiet antysmogowy, pakiet ustaw a nawet pełnomocnika rządu do spraw walki ze smogiem. Mamy też kompletny brak efektów w zakresie dieselgate. I najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie. Ale internet nie zapomina.

Kto dzisiaj wyjrzy przez okno, zobaczy na pewno jak źle wygląda powietrze nad dużymi miastami. Ruch samochodowy i ogrzewanie powoduję powstawanie smogu. Tymczasem niedawno rząd zapowiadał na przykład to : ” Musimy przedstawić wiarygodny pakiet, który będzie prowadził do tego, że będzie to stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu bardzo mocno ograniczone” – mówił minister Kowalczyk.

Reklamy

No szkoda, że z zapowiedzi jak zwykle nic nie wyszło, panie ministrze. Ale Kowalczyk i Morawiecki to nie są jedyni opowiadacze. Równie dobrze miewa się minister Adamczyk. Efektów jego działań w przypadku trujących powietrze diesli z afery Volkswagena nie widać równie skutecznie jak efektów działań pakietu Stop Smog Morawieckiego.

Adamczyk tak wiele nie zrobił, że napisała do niego niedawno nawet komisarz Elżbieta Bieńkowska i apelowała do Andrzeja Adamczyka o przyspieszenie prac podkreślając, że samochody z wadliwym oprogramowaniem łamią unijne przepisy. Ale pana ministra to do pracy nie zmotywowało.

Poprzedni artykułPoseł opozycji zapowiada dyscyplinarne zwalnianie dziennikarzy TVP
Następny artykułBój się Boga ministrze! Tchórzewski zawierza energetykę Matce Bożej