[Counter-Box id="1"]

Sztandarowy projekt PSL, emerytura bez podatku, trafia do Sejmu. Pod projektem tej ustawy podpisało się ponad 140 tysięcy osób. Projekt zakłada zniesienie podatków od emerytur, co znacząco uprości proces ich wypłacania i zwiększy ilość pieniędzy w kieszeniach seniorów. Oszczędności wynikające ze zmniejszenia biurokracji można liczyć w milionach złotych.

Emerytura bez podatku to pierwszy krok w ofensywie legislacyjnej PSL. Ugrupowanie przygotowało cały szereg propozycji, które obejmują postawienie na innowacje i rozwój, cyfryzację systemu edukacyjnego czy wprowadzenie nowoczesnych technologii w rolnictwie takich jak roboty i drony.

Reklamy

PSL stawia też na kształcenie zawodów przyszłości, które pozwolą na zwiększenie zarobków i rozwój nowoczesnych gałęzi gospodarki. Prezes ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiada między innymi wprowadzenie programu elektronicznego tornistra do szkół. Podkreśla też, że PSL stawia na łączenie Polaków i wyraźnie dystansuje się zaciekłej walki na złe emocje jaką prowadzą między sobą inne partie, stawiając na projekty społeczne oraz rozwojowe i podejmując merytoryczną dyskusję z obecnymi władzami, które – zdaniem ludowców – prowadzą Polskę w złym kierunku.

 

Poprzedni artykułWieś rozliczy PiS z oszustwa. Kosiniak-Kamysz bardzo ostro o układzie władzy
Następny artykułOgromny protest w stolicy. Tysiące policjantów przeciwko polityce rządu