Anna Zalewska wizytowała wczoraj jedną ze szkół na warszawskim Bemowie. Wizytę starannie przygotowano, aby nie wyszedł na jaw jeden z bardziej wstydliwych problemów polskiej edukacji, czyli ciężkie tornistry. Nauczyciele powiedzieli dzieciom, żeby w poniedziałek nie przynosiły książek. W ten sposób urzędnicy i towarzyszący minister Zalewskiej dziennikarze nie zobaczyli jak ciężkie potrafią być szkolne plecaki.

Rodzice są oburzeni tego typu postępowaniem. Na jednym z forów internetowych bardzo dosadnie komentowali decyzje dyrekcji szkoły. To oszustwo – było jednym z łagodniejszych określeń. Nauczyciele również nie byli zadowoleni ale musieli realizować polecenia dyrekcji.

Takie zachowanie kojarzy się jednoznacznie z czasami głębokiej komuny. Pierwszy sekretarz KC PZPR wizytował jakąś szkołę albo zakład pracy a przed wizytą zapobiegliwi funkcjonariusze dbali, aby wszystko wyglądało na zgodne z linią partii. Dzisiaj podobnie działa Ministerstwo Edukacji Narodowej. Szkoda tylko, że te wszystkie polityczne gierki odbywają się kosztem tych, którzy nie mogą się bronić – naszych dzieci.

Pani minister, udawanie, że problemu nie ma nic nie zmienia. Ciężar tornistrów może pociągnąć panią w polityczny niebyt.

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
richat Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
richat
Gość
richat

A czy zdążyli , trawniki przed szkołą pomalować na zielono ?