Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju zapewnił, że da pieniądze na metro w Warszawie jeśli… wygra Patryk Jaki. To korupcja polityczna – oceniają komentatorzy a internauci się śmieją, że Jaki obieca wszystko, byle tylko osiągnąć wynik choćby trochę zbliżony do Rafała Trzaskowskiego. To także druga poważna wpadka kandydata PiS na prezydenta Warszawy. Wcześniej skompromitowała go wypowiedź na temat likwidacji słupków.

Minister Kwieciński ostatnio uciekał przed dyskusją z marszałkami województw, gdzie prezentował stare dane, dotyczące wykorzystania środków unijnych. Teraz będzie musiał długo się tłumaczyć z takiej warunkowej obietnicy. Bo rzeczywiście, trudno nie odnieść wrażenia, że rząd zaangażował się w kampanię wyborczą do samorządów.

Reklamy

Panie ministrze, o tym, kto będzie rządził Warszawą zdecydują mieszkańcy. Manipulowanie wyborami to śliski temat, może pan w przyszłości bardzo żałować tego typu deklaracji.

Kampania Patryka Jakiego najwidoczniej dostała zadyszki. Druga wpadka w krótkim czasie oznacza, że kończą mu się pomysły. Samym rozdawaniem kawy nie przekona warszawiaków do siebie.

Poprzedni artykułNieprawdopodobna złośliwość ministra Brudzińskiego wobec policjantów. Nie zapomną mu tego.
Następny artykułGiertych pozywa wnuka ubeka. Za pomówienia bohatera Powstania Warszawskiego