W sieci pojawiło się szokujące nagranie, na którym poseł PiS, Stanisław Piotrowicz, uzasadniał umorzenie śledztwa w sprawie księdza podejrzanego o pedofilię. Kierowana przez Piotrowicza prokuratura okręgowa w Krośnie umorzyła w 2001 postępowanie wobec proboszcza z Tylawy. Trzy lata później sąd skazał go na 2 lata więzienia w zawieszeniu na 5, za molestowanie sześciu dziewczynek. Sąd potwierdził, że kapłan wkładał ręce pod bluzki dziewczynek i dotykał ich piersi, wkładał ręce do majtek i dotykał krocza, całował, wkładał palec do pochwy. Sąd zakazał też księdzu wykonywania zawodu nauczyciela, opiekuna i wychowawcy dzieci przez osiem lat.

https://twitter.com/Polskawruinie1/status/1047532850386485250

Reklamy

Stanisław Piotrowicz jest posłem PiS. Od 1978 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W 1978 rozpoczął pracę w Prokuraturze Rejonowej. Szybko awansował. Już w 1980 został przeniesiony do Prokuratury Wojewódzkiej w Krośnie. Był członkiem egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie a także kierownikiem szkolenia partyjnego. W stanie wojennym oskarżył działacza opozycji.

W 1984 zwierzchnicy służbowi stwierdzili, że „jest pracownikiem pilnym i zdyscyplinowanym, ambitnym i wydajnym. Powierzone mu obowiązki wykonuje prawidłowo.”

W 1990 został powołany na stanowisko prokuratora rejonowego w Krośnie. W latach 1992–1995 kierował międzyrejonowym działem śledztw w tym mieście. W 1992 powołano go na stanowisko prokuratora Prokuratury Wojewódzkiej w Rzeszowie. Od 1994 do 2002 zasiadał w Sądzie Dyscyplinarnym dla Prokuratorów przy Prokuraturze Generalnej. Rozgłos medialny przyniosło mu umorzenie śledztwa w sprawie molestowania małoletnich przez proboszcza parafii w Tylawie.

W wyborach parlamentarnych w 2005 został wybrany na senatora VI kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości w okręgu krośnieńskim. Od 5 czerwca 2007 do 16 listopada 2007 zajmował stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Reprezentował też Senat w Krajowej Radzie Sądownictwa.

Jego córka Barbara jest adwokatem, a we wrześniu 2016 została powołana bez konkursu przez prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego na stanowisko prokuratora rejonowego w Krośnie. 

 

Poprzedni artykułDuda broni Morawieckiego. „Czasem człowiek używa brzydkiego słowa”
Następny artykułUrszula Pasławska z PSL masakruje ministra Kwiecińskiego. Osłabiacie pozycję negocjacyjną Polski w UE.