Katastrofalny poziom inwestycji zagranicznych. Inwestorzy uciekają z Polski PiS

Premier Morawiecki i cały PiS mają kolejny wielki problem. Tak źle nie było od 5 lat. Inwestycje zagraniczne spadły w Polsce o 56 procent. Dane te ujawnia szokujący raport NBP. W Polsce inwestują najwięcej Niemcy, którzy wydali 12,8 miliarda złotych, Luksemburg, wydając 12,4 miliarda złotych oraz Cypr, zostawiając 5,5 miliarda.

Komentatorzy oceniają, że ucieczka kapitału inwestycyjnego to przede wszystkim wynik niestabilnego prawa, restrykcyjnego podejścia do przedsiębiorców oraz wprowadzenia exit tax. Pomimo wielkich słów o konstytucji dla biznesu oraz inych pozorowanych działań rządu, przedsiębiorcy głosują portfelem i nie inwestują w niestabilnym kraju, który za moment – w wyniku działań PiS – może wyjść z Unii Europejskiej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Polskie firmy nie są w stanie inwestować w naszym kraju z uwagi na brak możliwości akumulacji kapitału. Regulacje podatkowe nie premiują jego tworzenia.

Cała sytuacja to wstęp do wielkiego kryzysu, który może się pojawić wkrótce w Polsce i spowodować gwałtowne pogorszenie sytuacji gospodarczej.

źródło: Fakt