Premier Morawiecki i cały PiS mają kolejny wielki problem. Tak źle nie było od 5 lat. Inwestycje zagraniczne spadły w Polsce o 56 procent. Dane te ujawnia szokujący raport NBP. W Polsce inwestują najwięcej Niemcy, którzy wydali 12,8 miliarda złotych, Luksemburg, wydając 12,4 miliarda złotych oraz Cypr, zostawiając 5,5 miliarda.

Komentatorzy oceniają, że ucieczka kapitału inwestycyjnego to przede wszystkim wynik niestabilnego prawa, restrykcyjnego podejścia do przedsiębiorców oraz wprowadzenia exit tax. Pomimo wielkich słów o konstytucji dla biznesu oraz inych pozorowanych działań rządu, przedsiębiorcy głosują portfelem i nie inwestują w niestabilnym kraju, który za moment – w wyniku działań PiS – może wyjść z Unii Europejskiej.

Polskie firmy nie są w stanie inwestować w naszym kraju z uwagi na brak możliwości akumulacji kapitału. Regulacje podatkowe nie premiują jego tworzenia.

Reklamy

Cała sytuacja to wstęp do wielkiego kryzysu, który może się pojawić wkrótce w Polsce i spowodować gwałtowne pogorszenie sytuacji gospodarczej.

źródło: Fakt

Poprzedni artykułSypał seksistowskie uwagi. Prezydent Legionowa już nie jest w PO
Następny artykułKler zmieni wyborczy wynik? Rekordowa frekwencja w kinach