Siostra premiera przegrała proces w trybie wyborczym

Anna Morawiecka kontra PO.

Siostra premiera Mateusza Morawieckiego – Anna, która kandyduje z list PiS na burmistrza Obornik Śląskich przegrała proces w trybie wyborczym. – Wyroki niezawisłych sądów należy szanować – powiedziała siostra premiera, ale zapowiedziała, że sprawiedliwości będzie dochodziła „innymi dostępnymi środkami prawnymi”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Sprawa dotyczy wypowiedzi radnego PO Damiana Sułkowskiego. Sułkowski zarzucił powiązanemu z PiS staroście przekazanie fundacji Morawieckiej pieniędzy na organizację rodzinnego pikniku bez konkursu.

W odpowiedzi siostra premiera pozwała radnego w trybie wyborczym i wygrała w I instancji. Radny odwołał się od postanowienia sądu i wygrał w II instancji. Sąd uznał bowiem, że radny PO o sprawę pieniędzy pytał pierwszy raz, gdy nie był jeszcze kandydatem na radnego, a siostra premiera oficjalnie nie była zainteresowana fotelem burmistrza.

Źródło: Gazeta Wyborcza