Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, ma powody do zadowolenia. Jego konsekwentna polityka pokazywania pozytywnego programu oraz stanowczego przeciwstawiania się kłamstwom premiera Morawieckiego przynosi efekty i widać to w sondażach. W bardzo ciekawym badaniu, które przeprowadzono na zlecenie Wirtualnej Polski, Kosiniak-Kamysz uplasował się na pozycji lidera przywódców opozycji parlamentarnej pod względem wywoływanych emocji. Wyników może mu zazdrościć Jarosław Kaczyński czy Mateusz Morawiecki.

Jak widać z powyższego diagramu, wśród polityków w parlamencie nie ma osoby, która wywoływałaby więcej pozytywnych emocji od Kosiniaka-Kamysza. Jego wynik jest dużo wyższy nawet od tego, uzyskanego przez prezydenta.

Reklamy

W badaniu fatalnie za to wypadli czołowi politycy władzy, tacy jak Zbigniew Ziobro czy Jarosław Kaczyński. Najczęściej wskazywaną dla nich emocją były złość, wstręt i smutek.

Badanie przeprowadzono dla Wirtualnej Polski przez Sentimenti na panelu Ariadna. Z pełnymi wynikami można zapoznać się tutaj.

Poprzedni artykułKandydat PiS pomylił Szczecin z Zieloną Górą. Mieszkańcy zdumieni.
Następny artykułCzy PiS chce zignorować wyniki wyborów samorządowych? Skandaliczna wypowiedź Sasina w sprawie Łodzi