[Counter-Box id="1"]

Fiasko Dudy w USA? Amerykański portal branżowy Defens News opublikował artykuł, pod jednoznacznie brzmiącym tytułem “Prezydent musi powiedzieć nie bazie w Polsce”. Autor w jednoznaczny sposób stwierdza, że baza wojskowa w Polsce nie powstanie i krytykuje PiS za wprowadzanie elementów ustroju autorytarnego, niszczenie systemu sądów i demokracji.

Amerykanie stawiają sprawę jasno “Chociaż Polska jest naszym sojusznikiem, Polska nie jest idealna. Stała baza zapewniłaby szczególny stopień ochrony tego kraju, ale na pewnym poziomie wiąże nas z polityką tego kraju i retoryką jego władz. Partia Prawo i Sprawiedliwości wystąpiła przeciwko sądownictwu w Polsce i kieruje się zapalną retoryką wobec Rosji – najbardziej znanym przykładem jest oskarżenie Rosji o rozbicie samolotu przewożącego urzędników Prawa i Sprawiedliwości. Polska ma również bardzo napięte stosunki z resztą Europy.” – czytamy w artykule Defense News.

Reklamy

Amerykanie są bardzo pragmatyczni i trudno odmówić im trzeźwego spojrzenia na politykę. Artykuł z Defense News potwierdza też opinie dużej części Polaków, którzy z niepokojem obserwują jak Polska stacza się po równi pochyłej.

Z pełnym tekstem w języku angielskim można zapoznać się tutaj.

Poprzedni artykułObrzydliwy proceder! Urząd Skarbowy w czasie gdy rządzi PiS ściga nowożeńców i szuka pieniędzy
Następny artykułMorawiecki kupił mieszkania we Wrocławiu za pół ceny? “Zrobił dobry interes”