Ta sprawa zaszkodzi premierowi bardziej, niż wszystko to, co zostało ujawnione wcześniej na nagraniach. “Ludzie są tacy głupi” mówi Mateusz Morawiecki na taśmach z restauracji Sowa&Przyjaciele. Stwierdzenie to pada w czasie dyskusji na temat reklamy BZ WBK, w której występuje Chuck Norris. Politycy i komentatorzy są zszokowani i mówią o lekceważeniu i pogardzaniu Polakami.

Okazuje się, że prezes banku śmieje się ze swoich klientów, że nabierają się na głupią reklamę. Śmieje się z ludzi, dzięki którym miał pracę, dzięki którym zarabiał miliony, bo sprzedawał im kredyty. Trudno nie mieć wrażenia, że dzisiaj jest bardzo podobnie. I ciekawe co w rzeczywistości mówi, gdy jest poza zasięgiem mikrofonów i kamer w zaciszu luksusowych gabinetów.

Reklamy

Prawdziwa twarz premiera, która pojawia się tym nagraniu, ma bardzo brzydki wyraz. Wyborcy być może podarowaliby Morawieckiemu fakt, że ma kilkadziesiąt milionów na koncie, być może przeszyłby bez echa jego niefortunne wypowiedzi ale lekceważenie ludzi, mówienie o nich, że są głupi, to już za dużo.

W tej sytuacji premier Morawiecki powinien podać się do dymisji. Jednak byłby to ogromny problem dla PiS, które postawiło na niego w kampanii samorządowej. Nagranie z Sowa&Przyjaciele zaczyna grzebać szanse tego ugrupowania na dobry wynik wyborczy.

Z nagraniem można zapoznać się tutaj.

Poprzedni artykułMinister rządu PiS przyznaje otwarcie, że gaz LNG jest droższy od tego z Rosji. A miały być dobre ceny panie Morawiecki!
Następny artykułOni się z tym nawet nie kryją. Reklamy ludzi PiS na płotach policji, kościołów