Media donoszą, że urzędy skarbowe w całym kraju wysyłają pisma do nowożeńców i pytają ich o to, czy ślub był filmowany, gdzie organizowano imprezę oraz czy robiono zdjęcia. Wszystko w poszukiwaniu pieniędzy z podatków. U progu nowego życia państwo młodzi mają zajmować się sporządzaniem raportów? To skandaliczne i obrzydliwe – komentują internauci. A prawnicy dodają, że nikt nie ma obowiązku odpowiadać na tego typu pisma.

Jak zniechęcać obywateli do swojego państwa? Na przykład każąc nowożeńcom przygotowywać jakieś informacje o ich weselu. Urzędnik, który wymyślił tego typu pomysł powinien solidnie się zastanowić, jaki problem stwarza nie młodym ale sobie i swoim urzędniczącym kolegom oraz koleżankom. Urzędy skarbowe nie cieszą się dobrą opinią a po takich działaniach będzie tylko gorzej.

Reklamy

I jak źle musi być z budżetem państwa, że musi ścigać pary młode, by wycisnąć jeszcze parę złotych z i tak chudych portfeli.

o sprawie doniosła Gazeta Wrocławska

Poprzedni artykułSzydło jak Morawiecki pogardza ludźmi? Szokująca wypowiedź premier
Następny artykułKlęska prezydenta Dudy w USA? Amerykanie nie zbudują bazy w Polsce twierdzi Defense News i krytykuje PiS