Kłamczuszek Mateuszek.

Mateusz Morawiecki zarzucił władzom Krakowa, iż te „nie zrobiły nic lub prawnie nic” w walce o czyste powietrze. Słowa premiera padły w trakcie konwencji PiS, na której Morawiecki zachwalał kandydatkę PiS – Małgorzatę Wassermann.

Reklamy

Teraz premiera za jego słowa może czekać kolejny proces w trybie wyborczym. Władze miasta rozważają bowiem złożenie pozwu. – Obecnie trwają analizy prawników – przyznaje rzecznik prasowa prezydenta Jacka Majchrowskiego Monika Chylaszek.

W wydanym komunikacie miasto poinformował natomiast, że „walka o czyste powietrze nadal trwa. Za jego złą jakość – zwłaszcza w okresie zimowym – odpowiadają przede wszystkim przestarzałe piece węglowe, w pozbyciu się których miasto od lat pomaga mieszkańcom, udzielając finansowego wsparcia zarówno na realizację inwestycji, jak i pokrycie różnic w rachunkach po zmianie systemu ogrzewania na ekologiczne. W 2017 roku – w ramach udzielanych przez Kraków dotacji – z miasta zniknęło 6 tysięcy stary pieców. W tym roku będzie podobnie, a kwota przyznanych dotacji wyniesie ok. 65 mln zł. Oznacza to, że w 2019 roku do wymiany pozostanie już tylko 4 tys. starych palenisk. (…) Najwyższa Izba w swoim najnowszym raporcie o ochronie powietrza przed zanieczyszczeniami wyróżniła Kraków za program dopłat dla osób wymieniających paleniska na ogrzewanie proekologiczne – jako jedyna z badanych gmin mamy taki instrument”.

Źródło: Onet

Poprzedni artykułBohater afery z neonazistami startuje w wyborach
Następny artykułIle zapłacimy za skandale PiS? Oficerowie walczą o odszkodowania