[Counter-Box id="1"]

Wygląda na to, że w wyścigu o fotel prezydenta Warszawy jest jeden zdecydowany lider i kilku kandydatów z większym poparciem. Według badań Estymatora, największe szanse na prezydenturę ma Rafał Trzaskowski. Jeśli dobrze poprowadzi ostatnie dni kampanii, może liczyć na ponad 40% głosów. Patryk Jaki startujący z listy PiS, mimo wsparcia Kaczyńskiego i ministrów rządu, ma blisko 7% straty w stosunku do lidera. Nadspodziewanie dobrze radzą też sobie w kampanii Andrzej Rozenek i Jacek Wojciechowicz.

Kampania warszawska pokazuje też jakie mechanizmy władza próbuje używać dla przeforsowania swojego kandydata. Tymczasem pojawiła się informacja, że Patryk Jaki w przypadku przegranej może zastąpić Zbigniewa Ziobrę i zostać wicepremierem. Czyżby to polityczna zemsta na aktualnym ministrze sprawiedliwości? Komentatorzy życia politycznego mówią, że to właśnie Zbigniew Ziobro mógł stać za ujawnieniem taśm Morawieckiego, które mocno obciążają premiera.

Reklamy

Sondaż wykonała pracownia Estymator metodą wywiadów telefonicznych (CATI) w dniach 11-13 października na próbie 1024 dorosłych mieszkańców Warszawy.

Poprzedni artykułKosiniak-Kamysz wzywa Morawieckiego na debatę. Premier boi się konfrontacji?
Następny artykułPiS produkuje nowych „warszawiaków”? Prawie 16 tysięcy dopisanych do rejestru