Przedwyborcze zawirowanie.

– Dochodzą nas sygnały, że wojewoda łódzki Zbigniew Rau otrzymał polecenie z Warszawy i w piątek o godz. 10 ma ogłosić wygaszenie mandatu Prezydent Zdanowskiej. To działania obliczone na obniżenie frekwencji wyborczej – poinformował rzecznik kandydatki Koalicji Obywatelskiej Bartosz Domaszewicz. Oświadczenie pojawiło się w łódzkich mediach.

Reklamy

Zdanowska we wrześniu została prawomocnie skazana na 20 tys. złotych grzywny, za poświadczenie nieprawdy w dokumentach, które złożyła, gdy ubiegała się o kredyt 10 lat temu.

– Gdyby nie fakt, że jej (Hanny Zdanowskiej – red.) kadencja dobiega końca, wszcząłbym postępowanie zmierzające do wygaszenia jej mandatu – stwierdził wojewoda łódzki Zbigniew Rau. Według niego Zdanowska nie będzie mogła pełnić funkcji nawet jeśli wygra niedzielne wybory. – Mogę z całą stanowczością stwierdzić, że osoba taka nie może w sposób trwały być wójtem, burmistrzem czy prezydentem miasta – podkreślił Rau.

Zdanowska, według najnowszych sondaży, cieszy się poparciem przekraczającym 60 proc.

Źródło: NaTemat

Poprzedni artykułWybory będą referendum na temat dalszej obecności Polski w Europie? Głosując na PiS głosujesz za POLEXIT grzmi opozycja
Następny artykułHistoryk nie chce medalu od Dudy. „Pańska prezydentura jest zaprzeczeniem prezydenckich obowiązków”