Najnowsza wpadka PiS, czyli spot o imigrantach, przypomniał jeszcze jedną, istotną dla polskich rodzin sprawę. Chodzi o nieszczęsną ustawę “Mieszkanie na start”. Owa ustawa umożliwia uzyskanie 15-letnich dopłat do wynajmowanego mieszkania. Najbardziej cieszą się z niej imigranci, choćby z Ukrainy, bo dzięki niej mogą zmniejszyć swoje wydatki w Polsce. Zabrakło w niej bowiem ograniczenia, by dotyczyła wyłącznie Polaków. No i 15-letni okres dopłat to bardzo długi czas.

Okazuje się więc, że spot reklamowy PiS, uderzający w imigrantów, może mieć bardzo niekorzystny wpływ na wyników wyborów samorządowych. Polacy są wiele w stanie wybaczyć władzy, ale bezsensownego wydawania pieniędzy z budżetu na potrzeby imigrantów – na pewno nie. Po kompromitujących taśmach Morawieckiego, na których premier wypowiada znamienne hasła o tym, że ludzie powinni pracować za miskę ryżu, że są głupi czy wreszcie cieszy się z tego, że Kubica miał wypadek, bo nie będzie musiał go sponsorować, jest to kolejny powód, by rozsądnie myślący ludzie nie głosowali na PiS.

Co mają powiedzieć ci, którzy ciężko pracują, wzięli kredyty, kupili mieszkania, często za małe na ich potrzeby a teraz pokazuje im się, że z ich podatków dofinansowuje się mieszkania innym?

Reklamy

 

Poprzedni artykułPisowski wojewoda dostał 18 tysięcy złotych kary za wycięcie drzew od marszałka
Następny artykułCo za brak szacunku dla ofiar komunizmu! Kandydat PiS powiesił swoje plakaty w miejscu, gdzie zginęli zastrzeleni przez ZOMO