Bezprecedensowa decyzja Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej oznacza wstrzymanie zmian w Sądzie Najwyższym. To również ogromna porażka Jarosława Kaczyńskiego i jego partii. Nie chodzi tylko o wizerunek ale przede wszystkim możliwe oskarżenie o łamanie prawa. Na dwa dni przed wyborami samorządowymi społeczeństwo dowiedziało się prawdy o działaniach władzy. Decyzja Trybunału przywraca sędziów przymusowo odesłanych w stan spoczynku a trwający nabór ma być wstrzymany.

Warto, by każda Polka i każdy Polak poznał uzasadnienie decyzji TSUE. 100% odpowiedzialności spoczywa na PiS i Jarosławie Kaczyńskim, jako osobie. A konsekwencje takiej decyzji będziemy odczuwać jeszcze wiele, wiele lat. Zapłacimy także, jako społeczeństwo, wielką cenę za nieodpowiedzialność polityków, choćby w postaci odszkodowań za procesy przed Trybunałem Praw Człowieka, bo jest prawie pewne, że wiele osób, które dotknęły zmiany, może skorzystać z takiej drogi.

Reklamy

Wielkie problemy z tego tytułu będzie miał prezydent Andrzej Duda. Decyzja TSUE otwiera praktycznie drogę do Trybunału Stanu. Dzisiejsza decyzja TSUE to także ogromny cios w strategię wyborczą i Mateusza Morawieckiego. Premier, który miał być “europejski” i pokazywać łagodną twarz PiS w Europie, kompletnie zawiódł własne ugrupowanie. W tej sytuacji żądania zmiany premiera pojawią się ze zdwojoną siłą, zwłaszcza, że po ujawnieniu taśm Morawieckiego, jego wizerunek w oczach społeczeństwa legł w gruzach.

W społeczeństwie rosną też obawy o POLEXIT. Wyjście Polski z Unii Europejskiej będzie oznaczać prawdziwą tragedię dla naszego kraju.

Poprzedni artykułŻadnej zemsty, żadnych negatywnych emocji. Internauci przypominają obietnice Kaczyńskiego przed wyborami
Następny artykułPechowa trzynastka. Tyle artykułów Konstytucji złamał Andrzej Duda i PiS?