PiS zaatakuje niezależne media? Kwaśniewski: Być może pójdzie ostry atak, pomysły na decentralizację

Krajobraz po bitwie.

– Obawiam się, że w PiS są zwolennicy kursu twardego, który wyraziła posłanka Pawłowicz, a wcześniej jeden z braci Karnowskich. Czyli że problemem nie jest opozycja, ale niezależne media. Zwłaszcza te, które mają obcych właścicieli. Być może pójdzie ostry atak na media, pomysły na decentralizację – ocenił powyborcze plany partii Jarosława Kaczyńskiego były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Reklamy

Według byłego prezydenta oczekiwania PiS wobec wyborów samorządowych były większe. – Zarówno jeżeli chodzi o wybory prezydenckie, jak i do sejmików – podkreślił Kwaśniewski.

Alternatywą dla wojny z mediami byłoby uspokojenie kursu. – Problem Kaczyńskiego z tym elektoratem, który ma, nie jest wielki. Ma 33 proc. ludzi, którzy wierzą w jego gwiazdę i przyjmą każde wytłumaczenie. Jego problem jest taki, że od dłuższego czasu nie może rozszerzyć tego elektoratu. A rozszerzyć go może nie w stronę prawą, bo tam już za bardzo nie ma gdzie, ale w stronę centrum, gdzie musi wykazać się trochę inną polityką – zauważył Kwaśniewski.

Źródło: TOK FM