No tego jeszcze nie było. Nie dość, że na hurtowej giełdzie energii cena prądu wzrosła prawie o 100% to pojawił się pomysł, by wprowadzić ceny uzależnione od naszego dochodu. Jeśli ktoś jest w pierwszym progu podatkowym, to podwyżki będą dla niego trochę mniej dotkliwe. Oby tego typu idiotyzmy nie weszły w życie, bo to nie tylko skrajnie niesprawiedliwe ale jeszcze niezgodne z konstytucją. Tyle, że dzisiaj tej konstytucji nie ma kto bronić.

Ilość absurdów urzędniczych, które pojawiają się w głowach ludzi u władzy przerasta skalę żenadometru przeciętnego człowieka. Nieudolne rządy doprowadziły do masowych podwyżek cen wielu towarów. Cena energii utrzymywana jest sztucznie na aktualnym poziomie z powodu wyborów, ale wkrótce ten stan rzeczy się zmieni. Na razie koszty ponoszą firmy energetyczne i firmy, bo w PiS jest jednak obawa, że masowe podwyższanie cen energii spowoduje kolejny spadek ilości głosów.

Reklamy

Ale podwyżek cen nie da się ukryć, bo skoro firmy płacą więcej to więcej zapłacimy za produkty i usługi. Już dzisiaj cena prądu na rynku hurtowym jest prawie dwa razy wyższa niż niedawno a to nie koniec!

 

 

Poprzedni artykułPiS zaatakuje niezależne media? Kwaśniewski: Być może pójdzie ostry atak, pomysły na decentralizację
Następny artykułKo(s)miczna wypowiedź prezydenta. Ale odlot!