[Counter-Box id="1"]

Mecenas o krajobrazie po bitwie.

– Zwycięstwo KO i PSL w większości sejmików i w miastach jest obaleniem tego psychologicznego szoku, jakim była podwójna klęska z 2015. Oznacza to również, że droga do zwycięstwa w 2019 została otwarta – ocenia właściciel jeden z najskuteczniejszym warszawskich kancelarii mec. Roman Giertych.

Reklamy

Według byłego wicepremiera opozycja powinna teraz zbalansować „lewicowy skręt”. – Przyjęcie Barbary Nowackiej do KO zostało dobrze przyjęte w miastach, ale konserwatywne południe i wschód tego zwrotu nie przyjęły najlepiej. Widać to po tym, że w niektórych obszarach na wschodzie i południu PiS wziął więcej głosów niż w wyborach w 2015 – uważa adwokat.

Według mec. Giertycha Koalicja Obywatelska powinna dziś zmierzać w kierunku centrum, ponieważ lewica w tych wyborach poniosła druzgocącą klęskę. – Żadna nowa inicjatywa lewicowa nie ma najmniejszych szans. Teraz czas na marsz do centrum po głosy elektoratu pomiędzy PO, a PiS. Od tego komu się uda przejąć te kilka procent ludzi, którzy czasem głosują na PiS ze względu na swe konserwatywne poglądy, a czasem przeciwko PiS ze względu na wariactwa tej partii, zależy przyszłość Polski – podkreśla mecenas.

Źródło: Wirtualna Polska

Poprzedni artykułPiS powiększy Senat? Dwóch nowych senatorów dla Polonii
Następny artykułCoraz ostrzejszy konflikt w LOT. Zagrożone bezpieczeństwo pasażerów?