[Counter-Box id="1"]

W Sejmie trwają prace nad zabraniem kolejnych pieniędzy najciężej pracującym przedsiębiorcom. Posłowie PiS forsują nowe podatki, obciążenia i daniny. Jak zwykle zapłacimy za nie wszyscy, nawet jeśli nazywają się inaczej. Poza tym tego typu pomysły PiS zaczynają straszyć inwestorów i przedsiębiorców, którzy masowo wyjeżdżają z Polski i zakładają biznesy w krajach, które są przyjazne i nie prowadzą nagonki na biznes.

Dodatkowy, 4% podatek od dochodów powyżej miliona złotych. W teorii ma trafić do niepełnosprawnych. Pewnie będzie jak z akcyzą. Poza tym ludzie zamożni już przed końcem tego roku przenoszą się poza Polskę ze swoją rezydencją podatkową. Brawo PiS.

Reklamy

Uderzenie w rynek samochodów, poprzez ograniczenie wydatków eksploatacyjnych na samochody osobowe dla małych firm. Idiotyzm, bo spowoduje wzrost importu starych aut, mniej ekologicznych, bardziej trujących. Co tam walka ze smogiem, ważne, że podatki będą większe.

Bardzo restrykcyjny 19% exit tax, czyli podatek od hipotetycznych zysków (!) przed wywiezieniem poza granice Polski akcji, udziałów, papierów wartościowych i tym podobnych. To powoduje, że inwestujący przedsiębiorcy jeszcze w 2018 roku wynoszą swoje aktywa poza Polskę.

Raportowanie schematów podatkowych stosowanych przez przedsiębiorców czyli innymi słowy informowanie urzędu skarbowego o działaniach klientów. Raportować mają np. doradcy podatkowi, radcy prawni, adwokaci, banki. Ten absurdalny i niezgodny z konstytucją obowiązek ma wejść 1 lipca 2019 r. Problem w tym, że konstytucji nie ma dzisiaj kto bronić.

Zmodyfikowana represyjna klauzula do walki z unikaniem podatków. Kompletnie zatracono sens tego działania, zakładając a priori złą wolę przedsiębiorców.

Zwiększenie dowolności interpretacji podatkowych oraz umożliwienie dowolnego ich uchylania. Prawo staje się nieprzewidywalne.

Jeszcze trochę i w Polsce zostaną sami urzędnicy, którzy będą sami na siebie zarabiać, drukując pieniądze. Ale już nic nie warte. PiS może doprowadzić Polskę do zapaści gospodarczej szybciej, niż nam się wszystkim wydaje.

źródło: Puls Biznesu

 

Poprzedni artykułNie wierzcie Kaczyńskiemu. Prawica Rzeczpospolitej zadaje PiS potężny cios
Następny artykułDlaczego rząd PiS nie wprowadzi embarga na rosyjski węgiel? Posłowie PiS pytali o to w 2014 roku