43% Polaków negatywnie ocenia pracę rządu, 41% źle ocenia Morawieckiego

Aż 41% negatywnie ocenia Mateusza Morawieckiego, wynika z najnowszego sondażu Kantar Public. Powody do niepokoju ma też pisowski rząd – aż 43% Polaków źle ocenia jego działania. Powodem spadków jest wypalanie się formuły tak zwanej zmiany w polityce. Polacy zaczynają dostrzegać co naprawdę kryje się za obietnicami PiS i boją się wyjścia z Unii Europejskiej. Duży uszczerbek na wizerunku premiera przyniosła afera taśmowa i jego słowa o tym, że ludzie są głupi oraz sprawa wypadku Roberta Kubicy, z którego Morawiecki się ucieszył, bo nie musiał dawać znanemu Polakowi bankowych pieniędzy na sponsoring.

Spadek notowań będzie prawdopodobnie w najbliższych miesiącach przyspieszał. Pisowska narracja straciła swoją formułę “zmiany”. Po trzech latach Polacy zaczynają dostrzegać to, co władza próbuje przed nimi ukryć – państwo nie jest ani lepsze, ani sprawniejsze ani tym bardziej tańsze.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jedną ze spraw, która budzi najwięcej emocji, jest możliwość wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Co prawda politycy PiS zdecydowanie zaprzeczają. Czy można jednak wierzyć ludziom, którzy wielokrotnie deklarowali jedno a robili drugie? Tak na przykład było ze sprawą mianowania Antoniego Macierewicza na ministra obrony. Przed wyborami w 2015 roku Macierewicz został “schowany” w politycznej szafie a rolę kandydata pełnił Jarosław Gowin.

źródło: Wirtualna Polska