Kolejny pomysł PiS okazał się niewypałem. Kompromitacja projektu darmowego konta w banku

Miało być bezpłatne konto bankowe dla każdego Polaka i co? I nic, bo efekty akcji są znikome. Kolejny projekt układu władzy okazuje się być niewypałem. Głównym powodem braku sukcesu jest to, że PiS chciał dać Polakom to, co… i tak już mają. Blisko 90% społeczeństwa ma konto w banku. Kompromitacja na całego.

„Celem projektu jest podniesienie poziomu tzw. ubankowienia społeczeństwa (tj. liczby osób posiadających rachunek) poprzez zwiększenie liczby ofert usług płatniczych dostępnych dla konsumentów oraz poprawę jakości i przejrzystości tych usług, a także zwiększenie mobilności konsumentów oraz wprowadzenie ułatwień w zakresie porównywania opłat i usług w zakresie rachunków płatniczych” – pisali pompatycznie urzędnicy Kancelarii Prezydenta.

Reklamy

Tymczasem rachunek założyło… 2,7 tysiąca osób. Jak na 38 miliony kraj to jest całkowita porażka, kompromitacja i dowód na to, że PiS nie tylko nie ma sensownych pomysłów ale przede wszystkim nie potrafi właściwie zdiagnozować problemów społecznych. A zadanie było bardzo proste – sprawdzić dane, ile osób ma konta bankowe i sprawdzić, czy te osoby, które nie mają, na pewno go potrzebują. Przy sprawnym urzędniku zajęłoby to jakąś godzinę, może dwie.

A jeśli myli się w tylu sprawach, nawet wydawałoby się prostych, to skąd ma czerpać wiedzę w sprawach naprawdę ważnych, jak obronność, polityka zagraniczna czy edukacja?

źródło: Bankier.pl