Policja przeciw ministrowi PiS. 9 i 10 listopada masowa akcja oddawania krwi, protesty trwają nadal

Policjanci są w fatalnych nastrojach. Pomimo wielu obietnic służba jest nadal niedofinansowana. Wielokrotnie dochodzi do sytuacji, w której funkcjonariusze kupują wyposażenie, sprzęt i materiały do pracy za swoje pieniądze – alarmują policyjne związki zawodowe. I zapowiadają zaostrzenie akcji protestacyjnej. Na 9 i 10 listopada wzywają do masowego oddawania krwi. W efekcie w pracy nie stawią się tysiące policjantów.

Policjanci nie odpuszczają. Na forach internetowych można znaleźć setki postów wzywających do walki o lepsze warunki pracy i płacy. Bo nie chodzi tylko o podwyżki. Policjanci pracują w fatalnych warunkach, są zawaleni sprawami a na komendach brakuje dosłownie wszystkiego. Osoby, które mają dbać o przestrzeganie i egzekwowanie prawa są też ciągle traktowane fatalnie przez przełożonych. Według funkcjonariuszy nadal króluje absurdalna policyjna statystyka. A rozkaz to rozkaz.

Reklamy

Każdy, kto miał okazję poobserwować pracę policjantów od środka wie, jak ciężka to i niewdzięczna praca. Odnowione fasady komend policji nie przykryją wielu warstw problemów narosłych zresztą od lat. Czy znajdzie się partia, która zadba wreszcie o Policję? Może wtedy liczyć na wiele, bardzo wiele głosów. Nie oszczędzajmy na naszym bezpieczeństwie i na ludziach, którzy go strzegą.

źródło: IFP, FB