Strajk w LOT zakończony. Pomogła obecność zewnętrznych negocjatorów

Porozumieniem pomiędzy protestującymi przedstawicielami załogi a zarządem zakończył się strajk w LOT. Negocjacje trwały wiele godzin do późnej nocy a strony przyznały, że w osiągnięciu porozumienia pomogła obecność prezydenta Pracodawców RP, Andrzeja Malinowskiego oraz prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, Pawła Borysa. Głównym postulatem strajkujących było przywrócenie  wszystkich zwolnionych osób, w tym przewodniczącej Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego Moniki Żelazik. I to się udało.

Zarząd LOT zobowiązał się również do przestrzegania prawa i zachowania odpowiedniej atmosfery w firmie. Do momentu porozumienia prowadzono bowiem bardzo konfrontacyjną politykę wobec protestujących, m.in. zwalniając ich w czasie negocjacji. Zawiadomiono też prokuraturę.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.