Ceny wody, ścieków i komunikacji miejskiej pójdą znacząco w górę. Wszystko przed drożejący prąd

Za rządów PiS grozi nam ogromna podwyżka cen wszystkich usług komunalnych. W górę pójdą ceny wody, odprowadzania ścieków czy bilety komunikacji miejskiej. Podwyżka będzie bardzo wysoka, bo dwukrotnie poszły do góry ceny energii, na razie dla firm. A każde duże przedsiębiorstwo zużywa go bardzo dużo. Dlaczego tak się dzieje? Chodzi o wieloletnie już dzisiaj zaniedbania rządu.

PiS rządzi trzy lata. Było to dość czasu, by przygotować się do sytuacji w energetyce. Ale niestety, zamiast zajmować się inwestycjami i rozwojem, w spółkach skarbu państwa trwała i trwa nadal karuzela stanowisk. W tej sytuacji wielkie państwowe organizacje zamiast się rozwijać, inwestować i tworzyć nowe pomysły, czekały na nowych prezesów. Złośliwi nawet mówili o „100 prezesach na 100-lecie niepodległości”. Wartość spółek energetycznych na giełdzie poleciała na łeb na szyję. Inwestycje spadły a niektóre kierunku rozwoju, jak odnawialne źródła energii, ograniczono.

Reklamy

Te wieloletnie już dzisiaj – bo w końcu przez ostatnie 3 lata rządzi PiS – zaniedbania, uderzą dzisiaj w mieszkańców wsi i miast. Znacząco powiększone opłaty oznaczają też tysiące ludzkich tragedii – ludzi przestanie być stać na wiele rzeczy.

Podwyżki uderzą nie tylko ze strony opłat miejskich – podrożeją też towary oraz usługi.

źródło: Związek Miast Polskich