Tak się łamie prawo i obraża sprawiedliwość? Dziwnie tani wynajem sali dla Morawieckiego, agitacja w szkole

Polityczne spotkanie z Mateuszem Morawieckim w Zespole Szkół numer 1 w Ostrowcu było podejrzanie tanie. Rachunek, ujawniony przez Radio Ostrowiec, opiewa na kwotę zaledwie 30 złotych. Mowa o wynajmie bardzo dużej sali sportowej na kilka godzin. Dyrektor szkoły absurdalnie tłumaczy się z wysokości stawki – policzyła ją za minuty obecności Morawieckiego na sali. Ale to może być działanie na szkodę szkoły. Poza tym zaproszenie do spotkania z premierem skierowano także do uczniów. To także złamanie prawa.

Organizatorem spotkania z Morawieckim był Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. Tymczasem na terenie szkół nie wolno prowadzić działalności agitacyjnej a spotkanie z premierem niewątpliwie takim działaniem było. Nawet jeśli z uczniami premier omawiał archetyp Pinokia na swoim przykładzie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


O dokumenty związane z pobytem Morawieckiego zapytał Komitet Obrony Demokracji

źródło: Radio Ostrowiec