Totalny upadek! Padły nawet bastiony PiS, za klęskę odpowiedzialny Kaczyński.

II tura wyborów samorządowych nie pozostawia wątpliwości. PiS przegrywa na całej linii i przegrywa nie tylko duże miasta, ale też swoje dotychczasowe bastiony. Według badań exit poll kandydaci demokratycznej opozycji zwyciężyli w Ostrołęce, Siedlcach a nawet w Nowym Sączu. Nie pomogły wizyty Andrzeja Dudy na cmentarzu, nie pomogły objazdy schorowanego Kaczyńskiego w towarzystwie wielu ochroniarzy. To już pewne – miasta odwróciły się od PiS.

A to oznacza upadek tej formacji. Jeszcze do niedawna butni towarzysze partyjni z Nowogrodzkiej mówili o rzekomych sukcesach i poparciu społecznym. Dzisiaj widać, że tego poparcia nie ma a ludzie chcą normalności i spokoju. Demokratyczna opozycja, czyli PSL, PO i Nowoczesna są gwarancją bycia w Europie i połączenia Polaków. PiS, jako antysamorządowy i antyeuropejski konglomerat różnego rodzaju politycznej agresji i wściekłości, traci poparcie nawet tam, gdzie wydawało się, że będzie rządził wiecznie.

Utrata mniejszych miast to osobista klęska Kaczyńskiego. Schorowany prezes PiS ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za rozbudzenie ogromnych oczekiwań. Po trzech latach z obietnic niewiele zostało, bo nawet efekt 500 Plus przestał działać – zabiły go podwyżki cen towarów, usług i mediów. Ludzie mają po prostu dość.

To jest upadek, upadek, który skończy się głębokim rozłamem w partii. Już dzisiaj niektórzy członkowie PiS prowadzą rozmowy z opozycją o przejściu. Bo pieniądze to nie wszystko – liczy się jeszcze twarz i honor. A dzisiaj mało kto chce firmować awantury Kaczyńskiego czy pozycję skompromitowanego aferą taśmową Morawieckiego. Czekają tylko na impuls, pretekst. Być może takim impulsem będą dzisiejsze wybory uzupełniające.

Bo klęska PiS jest ogromna i nie do powstrzymania.

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

10
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
SławekElżbietaPiotrEwaOrest Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bolko
Gość
bolko

wydawało ci się chamie że miałeś złoty róg, ale Kainie, ostał ci się sznur…to z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, nieuku tchórzu

aleksander
Gość
aleksander

Cała prawda , debil który sobie życia nie ułożył , bo jest inny i zacofany , chciałby to zrobić nowym pokoleniom, otwartym na tolerancję i świat , trzeba mu mówić otwarcie ; spieprzaj dziadu ;

bozena
Gość
bozena

nie tłumacz z czego niedorozwoju,,,wiemy ze trzeba zrobic porządek

Orest
Gość
Orest

to dobrze ze TEN KOSZMARpisowski sie konczy alee ta stajnie DŁUGO TRZEBA BEDZIE SPRZĄTAC PO nich a smrod jaki po sobie pozostawią za Polską będzie sie unosił przez wiele dekad nie mówiac o zadlużeniu . To nie powinno im przejść bezkarnie itu mówię o wysokich karach finansowych BO TO IM SIĘ PO PROSTU NALEZY

Ewa
Gość
Ewa

No nie do wiary ! Nawet agitacja grobowa naszego Prezydenta w Nowym Sączu nie pomogła ? Mieszkańcy tak sie przerazili że frekwencja była tam wieksza niz w pierwszej turze wyborów ! I jaki głos wybrzmiał spod ziemi ? NIE – DLA KLAMCZUCHOW !!!

Piotr
Gość
Piotr

?!!Armia rozbrojona, najlepsi dowódcy odeszli (choćby 39 generałów, ponad 350 pułkowników). Gdzie śmigłowce, drony itp… A pomocnik aptekarza Misiewicz złoty medal za zasługi dla Polski, gdy chłopaki pokaleczeni w korpusach pokojowych brązowe, co najwyżej srebrne i gówniane renty! Policjanci pracują w większości w skandalicznych warunkach! Rolnicy i słusznie narzekają że sprzedają swoje produkty za grosze…Służba zdrowia w rozsypce(brakuje lekarzy i pielęgniarek) I tak dalej i tym podobne…a PiS cały czas kłamie i ośmiesza Polskę wśród innych krajów Europy i Świata…

alicja
Gość
alicja

Bardzo dobrze nalezy sie im to,z zrujnownie kraju,za upokorzenia narodu i za okradanie i oszustwa.

Radwanowiec
Gość
Radwanowiec

Mimo,że część społeczeństwa z małych miast i mało znaczących regionów,zachłstneły się obiecankami,to jednak zaczynają logicznie myśleć.Faszystowska doktryna Hitlera bis,zaczyna podupadać.Buta,znieważanie każdego,zaczyna odnosić odwrotny skutek. Na zmiany,czas najwyższy,ale bez oszołomów obecnych formacji.R.Biedroniu,Ty jesteś w stanie zjednoczyć zwaśnione społeczeństwo.Ty jesteś w stanie odbudować wiarę,ŻE MOŻE BYĆ INACZEJ w małych miejscowościach,oraz wzmocnić upadające ROLNICTWO.nA TO CZEKA znaczna część Polaków.

Elżbieta
Gość
Elżbieta

Oj, pan Biedroń prawdopodobnie już nikogo nie zjednoczy, bo sam zaczął dzielić…

Sławek
Gość
Sławek

Niestety Kaczyński, musisz się z tym pogodzić i wycofać się z życia publicznego. Nasz czas się już skończył, teraz czas na dużo młodszych.