Tusk: jestem zaskoczony skalą porażki PiS

Tusk o wynikach wyborów.

– Jeśli chodzi o wczorajsze wybory, ja jestem zaskoczony skalą porażki PiS-u. Nie jestem hipokrytą, nie będę udawał, że się tym martwię, ale jestem zaskoczony, szczególnie jeśli chodzi o niewielkie miasta, miasta średniej wielkości i mniejsze miasta – tam także właściwie ten wynik jest jednoznaczny. Na pewno władze PiS-u mają dziś o czym myśleć – skomentował wyniki drugiej tury wyborów samorządowych szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Były premier rozmawiał z mediami po przesłuchaniu przed sejmową komisją ds. Amber Gold.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Wczorajszy dzień był dużo bardziej jednoznaczny pod tym względem niż pierwsza tura. W pierwszej turze PO, czy KO, czy PSL, wszyscy mieli po tej stronie prawo cieszyć się z wyników, PSL w niektórych wsiach, regionach, KO w dużych miastach, a PiS na pewno jeśli chodzi o wybory do sejmików – zaznaczył były premier. Według Tuska wyniki wyborów samorządowych są „znakiem nadziei” dla opozycji.

Źródło: Onet