Kukiz o przekształceniu ruchu w partię: Wolałbym progu Sejmu nie przekroczyć

Ruch albo śmierć.

– Wolałbym progu Sejmu nie przekroczyć, niż zrezygnować z podstawowych postulatów – stwierdził poseł Paweł Kukiz, pytany o możliwość przekształcenia swojego ruchu w partię polityczną. Poseł-muzyk komentował w państwowym radiu ostatnie odejścia ze swojego klubu. Część posłów, które weszła do Sejmu z list Kukiz’15 zasiliła już partię Janusza Korwin-Mikkego.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Sam poseł nie krył z tego faktu oburzenia. – Ja bardzo lubię pana Marka Jakubiaka, jeśli chodzi o relacje towarzyskie. Jednak niedopuszczalne jest to, by kwestionować podstawowe założenia i idee, z którymi Kukiz’15 szedł do parlamentu – podkreślił poseł.

Pytany, czy Kukiz’15 wycofa rekomendację dla Marka Jakubiaka, który zasiada w komisji śledczej ds. VAT, lider ruchu odpowiedział, że Jakubiak nie pełnił żadnych funkcji w klubie.

Źródło: PAP / Polskie Radio