Dojdzie do starcia narodowców z PiS? Miasto umywa ręce: „Uroczystości państwowe są poza kompetencjami urzędu miasta”

Gorący wieczór.

– Uroczystości państwowe są poza kompetencjami urzędu miasta. Oficjalne organizowanie marszu przez prezydenta oznacza, że teraz za wszystkie wydarzenia podczas tych uroczystości oraz za sprawy związane z bezpieczeństwem odpowiada Kancelaria Prezydenta RP – poinformował Bartosz Milczarczyk, rzecznik stołecznego Ratusza w rozmowie z Onetem.

To reakcja na zapowiedź prezydenta nt. patronatu nad nowym marszem, organizowanym przez jego partię, który ma odbyć się 11 listopada. Marsz PiS ma zająć miejsce zakazanego marszu narodowców i ruszyć z ronda Dmowskiego w Warszawie, skąd dotychczas startował Marsz Niepodległości.

– Oczywiście organizatorzy Marszu Niepodległości nadal mogą odwołać się od decyzji prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Mają na to 24 godziny od chwili jej wydania. Sąd może przyznać rację pani prezydent albo organizatorom zgromadzenia, ale może też uznać, że nie będzie zajmować się sprawą, skoro na planowanej wcześniej trasie Marsz Niepodległości nie może się odbyć, bo będą zorganizowane tam uroczystości państwowe, które zawsze mają pierwszeństwo – wyjaśnił rzecznik miasta.

Źródło: Onet

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Barbara @CECH48mas60Anna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

To jest straszne , tragiczne , co ten mały człowieczek z Nowogrodzkiej przez 3 lata zrobił z Polski , z narodem z nami , kiedyś odpowie przed Bogiem I Narodem..

mas60
Gość
mas60

I to, co zrobił teraz PiS, jest tylko dowodem na to, że cały czas, przez te wszystkie lata, szedł ręka w rękę z faszystami. Że wszystko co działo się na tych marszach, było za ich przyzwoleniem…

CECH48
Gość
CECH48

cokpolwiek się stanie to i tak będzie to wina opozycji a możenawet i TUSKA

Barbara @
Gość
Barbara @

Tak,bardzo dobrze,że rządzacy są odpowiedzialni za marsz,bo na pewno będzie ładna rozruba.Cały czas bronili tych faszystów,to ci im teraz pokażą