Nie będzie marszu narodowców? PiS boi się prowokacji, Warszawa zakazała organizacji imprezy

Burza wokół marszu.

Premier i prezydent poinformowali, że nie będą brali udziału w tzw. Marszu Niepodległości, organizowanym przez środowiska narodowców. – Nie chcemy uczestniczyć w imprezie, na której mogą znaleźć się również prowokatorzy, a organizatorzy Marszu Niepodległości nie są w stanie zapewnić spokojnego przebiegu manifestacji – powiedział Mateusz Morawiecki w rozmowie z „Gazetą Polską”. Wcześniej kierownictwo i prominentni działacze PiS zapraszali na imprezę narodowców.

Z kolei władze Warszawy, po wycofaniu się PiS, zadecydowały o zakazie organizacji imprezy narodowców. – Dwukrotnie pisałam do ministra Ziobry w sprawie delegalizacji ONR, a wiemy, że przewodniczący marszu jest osobą, która pełni funkcję w pruszkowskim ONR. On zresztą podpisał się pod wnioskiem do wojewody o zorganizowanie tego marszu. Uważam z całą odpowiedzialnością, że nie tak powinno wyglądać stulecie odzyskania niepodległości przez polskie państwo, stąd moja decyzja o zakazie marszu – poinformowała prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

– Marsz Niepodległości przejdzie, niezależnie od wszystkich przeszkód i trudności. Nie zatrzymacie tego – odgrażał się na Twitterze współorganizator marszu, były poseł Krzysztof Bosak.

Przemarszu narodowców zakazał również prezydent Wrocławia.

Źródło: Fakt

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
bolko Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bolko
Gość
bolko

rozpętaliście piekło i teraz uciekacie. nie ma takiego miejsca na świecie byśmy was zdrajcy nie znaleźli. nie ma wierzajcie mi