Poważne ostrzeżenie Donalda Tuska przed wyjściem Polski z Unii Europejskiej.

„Nie jest dla mnie istotne, czy Kaczyński planuje wyjście Polski z Unii Europejskiej, czy tylko inicjuje pewne procesy, które się tym zakończą. Polexit jest niestety możliwy nie dlatego, że Jarosław Kaczyński ma taki plan. Problem polega na tym, że Cameron też nie miał planu wyprowadzania Wielkiej Brytanii.” – ostrzega Donald Tusk.

Antyeuropejskie nastawienie układu władzy jest czytelne dla wszystkich komentatorów życia politycznego w Polsce. Była to jedna z przyczyn porażki PiS w wyborach samorządowych w miastach. Polacy nie chcą wychodzić z Europy, bo czują się częścią wielkiego europejskiego dziedzictwa.

Donald Tusk obnaża rzeczywiste mechanizmy polskiej polityki. Jego kandydowanie w 2020 roku na prezydenta Polski jest wielkim zagrożeniem dla PiS, który nie ma kandydata, zdolnego przeciwstawić się Tuskowi. Stąd takie wściekłe ataki na niego. Kampania oczerniania prowadzona jest zarówno w prorządowych mediach jak w internecie, przez usłużnych trolli.

 

 

Podziel się swoją opinią!


Co o tym sądzisz?
  • Fascynacja
  • Szczęście
  • Smutek
  • Złość
  • Znudzenie
  • Strach

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Punkt widzeniaalicja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
alicja
Gość
alicja

zgadzam sie z ty co powiedzial Donald Tusk i oby wreszcie zostal prezydentem Polski.

Punkt widzenia
Gość
Punkt widzenia

To, że o Donaldzie Tusku prawicowe media i prawicowi politycy mówią jak najgorzej wcale nie jest takie złe, wręcz przeciwnie.
Poprzez nagłośnienie nawet z ambon, że ten ohydny Donald Tusk będzie startował na prezydenta w 2020 roku to, jest niebywale świetną kampanią przedwyborczą.
Przykładem może być opluwanie Wenty przez tarczyńskiego, Wenta wygrał w cuglach wybory.