Radio Maryja mówi wprost: wybory to klęska PiS

Niemały orzech do zgryzienia ma Jarosław Kaczyński po tym, jak Radio Maryja określiła wynik wyborów samorządowych jako klęska PiS. Dysonans poznawczy w elektoracie to najgorsze, co może się zdarzyć układowy władzy, bo skoro klęska to skąd słowa prezesa o sukcesie? Kolejni wyborcy odpływają.

W tym przypadku trzeba się jednak zgodzić z komentarzem Radia Maryja. PiS poniósł sromotną klęskę. Mimo ogromnych środków finansowych, zaangażowania tysięcy działaczy, pracy rządu – wynik jest bardzo niski. Większość miast – i to przytłaczająca – jest w rękach opozycji demokratycznej. Większość sejmików również. To czytelny sygnał dla PiS, że Polacy nie akceptują agresywnej antyeuropejskiej polityki tego ugrupowania. I bardzo dobry prognostyk dla opozycji na przyszłość – ludzie mają dość nienawiści i agresji, dzielenia Polaków.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.