Wyrok po latach.

Korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz musi przeprosić dziennikarza tygodnika Angora Leszka Szymowskiego za zamieszczenie nieprawdziwych informacji w artykule „Próba zastraszenia w obronie nierzetelnej książki” z 2012 roku. Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił odwołanie Gmyza od wyroku sądu pierwszej. Przeprosiny za rozpowszechniane nieprawdziwych informacji Gmyz musi zamieścić w dzienniku „Rzeczpospolita”. Ponadto musi on pokryć koszty apelacji. Wyrok jest prawomocny.

Reklamy

W tekście z 2012 roku Gmyz twierdził, iż wydawca książki dziennikarza podjął próbę zastraszenia, by zapobiec krytycznej recenzji.

To kolejny wyrok nakazujący Gmyzowi przeprosiny za podawanie nieprawdziwych informacji. W 2017 roku Sąd nakazał Gmyzowi publikacje przeprosin w „Gazecie Polskiej Codziennie”. – W 2013 r. na portalach społecznościowych, podczas spotkań autorskich oraz w mediach, w tym w ‘Gazecie Polskiej Codziennie’ rozpowszechniałem nieprawdziwe i naruszające dobra osobiste pana Leszka Szymowskiego informacje, jakoby pan Leszek Szymowski pomawiał mnie o współpracę ze Służbą Bezpieczeństwa PRL oraz jakoby pan Leszek Szymowski znany był z nierzetelnych tekstów i został usunięty z kilku redakcji za publikowanie nieprawdziwych informacji. Wobec powyższego, przepraszam pana Leszka Szymowskiego za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na jego temat – brzmiała treść przeprosin Gmyza, którą Sąd nakazał mu opublikować.

– W trakcie prac nad tą książką uzyskałem wgląd do dokumentów, z których wynikało, iż w latach 1993-1998 Cezary Gmyz był zarejestrowany jako konsultant Urzędu Ochrony Państwa. Zwróciłem się do red. Cezarego Gmyza na piśmie o zajęcie stanowiska, jednak nie uzyskałem od niego odpowiedzi. Kopie mojego listu Cezary Gmyz zamieścił na swoich profilach na Twitterze i Facebooku, opatrując je złośliwymi komentarzami – wyjaśniał sprawę pomówiony dziennikarz, podkreślając, że UOP to nie SB.

Źródło: Wirtualne Media

Poprzedni artykuł1260+ AFER PiS i Suwerennej Polski. Aktualizacja 10.01.2024 r. DUDA UKRYWAŁ PRZESTĘPCÓW
Następny artykułKolejna wygrana Giertycha: Sąd zakazał TVP formułowania tez naruszających dobra osobiste posła opozycji