Kolejna wygrana Giertycha: Sąd zakazał TVP formułowania tez naruszających dobra osobiste posła opozycji

Rządowa telewizja w tarapatach.

– Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnym orzeczeniem udzielił posłowi S. Gawłowskiemu zabezpieczenia przeciwko TVP w związku z pozwem o naruszenie dóbr osobistych. Chodzi o sprawę ujawnienia z materiałów prokuratury  informacji o życiu intymnym najemców Gawłowskiego. W związku z tą sprawą Prokuratura Krajowa w Poznaniu wszczęła śledztwo i przesłuchuje prokuratorów prowadzących sprawę Gawłowskiego. W związku z tym złożyłem wczoraj wniosek o ich wyłączenie od prowadzonego postępowania – poinformował mec. Roman Giertych, pełnomocnik posła.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Pozew ws. naruszenia dóbr osobistych został skierowany po materiale rządowej telewizji wyemitowanym w maju. – Sąd Apelacyjny zakazał TVP formułowania określonych tez naruszających dobra osobiste posła  S. Gawłowskiego – podkreślił właściciel jednej z najskuteczniejszych warszawskich kancelarii. – Pierwszy krok w walce z PiSowską machnął kłamstw i pomówień zrobiony. TVPIS musi zaprzestać podawania kłamliwych informacji na mój temat.  Dziękuje mecenasowi Giertychowi za skuteczną obronę! – napisał na Twitterze poseł.

Źródło: Twitter