Zamknięte posterunki, policjanci na zwolnieniach. Oto efekty “Psiej grypy”

Niektóre posterunki Policji zostały zamknięte z powodu protestu policjantów. Mundurowi masowo udają się na zwolnienia lekarskie w proteście przeciwko warunkom pracy i płacy. Tak jest na przykład w Dywitach, w warmińsko-mazurskim. Jednak sytuacja robi się coraz trudniejsza w całym kraju. Policja od wielu lat jest niedoinwestowana a funkcjonariusze bardzo często kupują materiały eksploatacyjne i narzędzia pracy z własnych pieniędzy.

PiS najwyraźniej nie ma recepty na rozwiązanie kryzysu a na internetowym forum policjantów można znaleźć alarmujące informacje o sytuacji w kraju:

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Panowie świeże info z Białegostoku…sytuacja robi się naprawdę krytyczna, na miasto wyjeżdżają jakieś pojedyncze patrole, KMP i podległe komisariaty zaczynają masowo chorować (apogeum jutro i piątek) CBŚP choruje, zaczyna KWP….co to dalej będzie????”

“KMP Przemyśl nie ma już Dyżurnych i Z-ców, została chyba tylko Pani Związkowiec”

“Przeżyłem 11 Komendantów Głównych i każdy z nich mówił to samo, jak bardzo im leżał na sercu los policjantów. Zasada : nie wierzyć Komendantom. Ministrowie sądzą, że protest jest elementem spisku, zawiązanego przez baronów związkowych, co jest ewidentną bzdurą. Związkowy rewolwer się wystrzelał, wiec policjanci wzięli sprawy w swoje ręce. Proste. W piątek temat sytuacji w Policji będzie tematem obrad sejmu. Trzymajmy linię. Nie żądamy kokosów, a jedynie przywrócenia właściwej pozycji policjanta w społeczeństwie.”

“Czerwonka w Poznaniu pierwsze objawy od wtorku ale zarażonych przybywa i to w tempie geometrycznym.
Jutro może być dzień bez zmiany służby w całej KM.
p.s. Piła też kicha i kaszle.”

“Na Śląsku zamordyzm i głupota. Sląski postraszył w KWP, że jeśli się rozchorują to będzie ich ścigał i pozbawi ciepłej posady w KWP, Polecił by powiatowi namawiali policjantów do powrotu z L-4 przez doniesienia na lekarzy, którzy im wystawili L-4 ” idźcie do lekarza i niech stwierdzi, że się pomylił i nagle cudem ozdrowieliście”. I kto tu jest chory?”

Psia grypa, jak nazywają protest sami policjanci, rozlewa się już na cały kraj. Według różnych szacunków, bierze w nim udział od 20 do 30% funkcjonariuszy a ich liczba stale rośnie.