Wielka afera w rządzie z bankami i KNF w tle? „To wygląda na zorganizowane złodziejstwo”

Gazeta Wyborcza ujawniła dzisiaj zapis szokującego nagrania, na którym Marek Chrzanowski, szef Komisji Nadzoru Finansowego, ma proponować, że za 40 milionów złotych pomoże Leszkowi Czarneckiego w sprawie kłopotów Getin Banku. Z nagrania ma też wynikać, że o sprawie byli poinformowani premier Morawiecki i prezydent Duda. Czy szykuje się kolejna gigantyczna afera? Paweł Wroński skomentował to krótko „To wygląda na zorganizowane złodziejstwo.”

Do złożenia propozycji pomocy za 40 milionów złotych miało dojść podczas rozmowy z właścicielem banku Leszkiem Czarneckim, którą biznesmen nagrał. KNF wydała oświadczenie, w którym dementuje doniesienia Gazety Wyborczej i zapowiada podjęcie kroków prawnych.

Reklamy

To już kolejna afera taśmowa, związana z aktualną władzą. Na niedawno ujawnionych nagraniach z restauracji Sowa & Przyjaciele słychać premiera Mateusza Morawieckiego, który komentował, że ludzie są głupi, bo wierzą w reklamy banku BZ WBK oraz cieszył się z wypadku Roberta Kubicy, bo nie będzie musiał go sponsorować.

Jeśli sprawa z nagraniem się potwierdzi, to taśmy Czarneckiego mogą doprowadzić nawet do upadku rządu Morawieckiego.