Lista Rydzyka do Parlamentu Europejskiego? Sondaż nie daje jej szans

Dyrektor na swoim?

Tylko 14 proc. respondentów uważa, że Tadeusz Rydzyk powinien wystawić własną listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego wynika z badania SW Research dla „Rzeczpospolitej”. Aż 69 proc. badanych było przeciwnego zdania (17 proc. nie ma na ten temat opinii).

Reklamy

– Przeciw częściej są kobiety (70 proc.), osoby powyżej 50 lat (79 proc.) oraz badani o wykształceniu średnim (71 proc.). Tego zdania są też częściej badani o dochodzie netto od 2001 do 3000 zł netto (74 proc.) oraz badani z miast od 100 do 199 tys. mieszkańców (74 proc.) – powiedział „Rzeczpospolitej” Piotr Zimolzak z agencji badawczej SW Research.

Pytania na temat przyszłości sojuszu Torunia i PiS pojawiają się od dłuższego czasu. Konflikt zaczął się po dymisjach popieranych przez Rydzyka ministrów (w tym Antoniego Macierewicza). W ostatnich wyborach samorządowych szef Radia Maryja nie poparł zdecydowanie kandydatów PiS. Pod znakiem zapytania znalazło się również jego poparcie dla kandydatów „dobrej zmiany” w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: Rzeczpospolita