Koszmar Karnowskich. Tusk wraca i przejmuje władzę

Notujący ostatnio duże spadki czytelnictwa tygodnik Sieci pełni zwykle rolę medialnego wsparcia układu władzy. Jego naczelnym to Jacek Karnowski a tytuł tworzony jest we współpracy m.in. z portalem wPolityce.pl. Najnowsza okładka tego pisma doskonale oddaje to, co dzieje się w głowach ludzi związanych z władzą. Powrót Tuska to dla nich najgorszy koszmar, bo z tym wiąże się utrata wpływów, przychodów i co najgorsze – władzy.

A powód do zmartwień mają bardzo poważny, bo Donald Tusk jedną wypowiedzią w internecie potrafi pozbawić snu połowę pisowskiej wierchuszki a jego jeden występ przed komisją śledczą zmiażdżył całą narrację propagandy, związaną z aferą Amber Gold. Nic więc dziwnego, że Tusk jest najpoważniejszym zagrożeniem dla rządów PiS. Karnowscy zastanawiają się więc jak powinien przygotować się obóz układu władzy na jego obecność na polskiej arenie polityczne.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


I chociaż okładka miała jednoczyć działaczy i polityków PiS to tytuł “Wraca koszmar” jest wyjątkowo niefortunny – podświadomie wprowadza lęk i zagrożenie a to znajduje swoje odbicie w komentarzach. Bo powrót Tuska i jego pomysł na stworzenie rządu z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na czele bardzo wielu Polakom zwyczajnie się podoba. A, że dla działaczy PiS jest to koszmar? No cóż, trudno.

Tak się zmieniały te okładki na przestrzeni lat: